| Weight | 0.800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 12 × 12 cm |
| Brand Name | AricXi |
| Fabric | nylon |
| Origin | Mainland |
| Building Type | Construction Based on Need |
| Structure | One Bedroom |
| Pole Material | no |
| Type | Trekking Tent |
| Layers | single |
| Number of Users | Two |
| Style | Outdoor |
| is_customized | Yes |
| Outside Tent Waterproof Index | >3000 mm |
| Season | Three-season Tent |
| Bottom Waterproof Index | >3000 mm |
Aricxi Outdoor bushcraft inner tent 2 Person 40D Silnylon Ultralight rodless tarp Inner Tent
$66.64
37 in stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Tents Tarps Hammoks
FLAME’S CREED 1 Person Ultralight Tent 805g LanShan 3 Season 15D Nylon
Rated 5 out of 5
$148.50 – $175.49Price range: $148.50 through $175.49
Sale!
Tents Tarps Hammoks
Naturehike New UPDATE Cloud Up SELF STANDING 2 Person Ultralight Tent Cloud UP 2
Rated 5 out of 5
Tents Tarps Hammoks
3F UL Lanshan 1 PRO 1 Person Ultralight Tent 3 Season Professional 20D
Rated 5 out of 5
$237.16 – $251.86Price range: $237.16 through $251.86
Sale!
Tents Tarps Hammoks
3f UL Lanshan Tent 1 person 2 Person ultralight tent 2 layer 3 Seasons
Rated 4.86 out of 5
$119.00 – $139.00Price range: $119.00 through $139.00
Sale!
Tents Tarps Hammoks
Naturehike Cloud Up Wing 2 Men Tent 15D Nylon Ultralight Portable Windproof Tents
Sale!
Tents Tarps Hammoks
3F UL LanShan Green Ultralight Tent 3 Season Professional 15D Silnylon
Rated 4.78 out of 5
$105.00 – $244.02Price range: $105.00 through $244.02


















Reviews
There are no reviews yet.