











Aricxi 15d silicone nylon dyneema corners ultra light
$89.00
SKU: LSXAWTRV79QR
Category: Tents Tarps Hammoks
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 13 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Hexagonal Butterfly Sun Shelters |
| Category | Tent for 3-4 People |
| Bottom Waterproof Index | >3000 mm |
| Bracket Category | Construction Based on Need |
| Outside Tent Waterproof Index | >3000 mm |
| Brand Name | AricXi |
| Origin | Mainland China |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Tents Tarps Hammoks
FLAME’S CREED 3*3M 4*3M 5*3M 15D Nylon Silicone Coating Tarp
Rated 5 out of 5
$57.75 – $88.19Price range: $57.75 through $88.19
Sale!
Tents Tarps Hammoks
3F UL LanShan Green Ultralight Tent 3 Season Professional 15D Silnylon
Rated 4.78 out of 5
$105.00 – $244.02Price range: $105.00 through $244.02
Tents Tarps Hammoks
Rated 5 out of 5
$193.06
Tents Tarps Hammoks
Naturehike Hiby 4 Seasons Tent 20D Silicone Double-Layer 3 Person
Rated 4 out of 5
$212.46 – $258.37Price range: $212.46 through $258.37
Sale!
Tents Tarps Hammoks
Rated 5 out of 5
$210.00 – $277.34Price range: $210.00 through $277.34
Tents Tarps Hammoks
FLAME’S CREED 1 Person Ultralight Tent 805g LanShan 3 Season 15D Nylon
Rated 5 out of 5
$148.50 – $175.49Price range: $148.50 through $175.49
Sale!
Tents Tarps Hammoks
Naturehike New UPDATE Cloud Up SELF STANDING 2 Person Ultralight Tent Cloud UP 2
Rated 5 out of 5











Reviews
There are no reviews yet.