| Weight | 1.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 21 × 12 cm |
| Brand Name | AricXi |
| Fabric | nylon |
| Origin | Mainland |
| Building Type | Construction Based on Need |
| Structure | One Bedroom |
| Pole Material | no |
| Layers | single |
| Number of Users | Two |
| Style | Outdoor |
| is_customized | Yes |
| Model Number | ARTM002 |
| Area | 3x3m, 3x4m, 3x5m |
| Outside Tent Waterproof Index | >3000 mm |
| Season | Four-season Tent |
| Bottom Waterproof Index | >3000 mm |
ARICXI 15D silicone coated nylon ultraight tarp Outdoor awning shelter light weight portable camping shelter sunshade tent tarp
$97.02
4 in stock
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Sale!
Tents Tarps Hammoks
Naturehike New UPDATE Cloud Up SELF STANDING 2 Person Ultralight Tent Cloud UP 2
Rated 5 out of 5
Tents Tarps Hammoks
Aricxi Outdoor bushcraft inner tent 2 Person 40D Silnylon Ultralight rodless tarp Inner Tent
$66.64
Sale!
Tents Tarps Hammoks
3F UL LanShan Green Ultralight Tent 3 Season Professional 15D Silnylon
Rated 4.78 out of 5
$105.00 – $244.02Price range: $105.00 through $244.02
Sale!
Tents Tarps Hammoks
Rated 5 out of 5
$210.00 – $277.34Price range: $210.00 through $277.34
Sale!
Tents Tarps Hammoks
3F UL Piaoyun 2 Tent Ultralight 2 Person 3-4 Season 210- 15D tent
$129.00 – $199.00Price range: $129.00 through $199.00
Tents Tarps Hammoks
light weight 1 Person Oudoor Ultralight Camping Tent 3 Season Professional 20D Silnylon Rodless Tent
$102.90























Reviews
There are no reviews yet.